Vstup do E-learningu

6. 2. 2024

Den bezpečného internetu

Při této příležitosti upozorňuje například na krádeže a zneužívání identit nebo deepfake podvrhy s využitím umělé inteligence. Resort představil i leták se základními pravidly a riziky využívání AI. 

Kyberkriminalita je dlouhodobě nejstrměji rostoucí trestná činnost nejen v Česku. V roce 2016 představovala cca 2 % evidované trestné činnosti, v roce 2023 to už bylo téměř 11 %. Nejčastějšími útoky jsou stále podvody zaměřené na finanční prostředky uživatelů internetu, na dlouhodobém vzestupu je i mravnostní kriminalita. 

Cílem dnešního dne je nejen upozornit na rizika internetu, ale i na skutečnost, že při dodržování jednoduchých pravidel může být internet pro všechny skvělým a bezpečnějším nástrojem.

Vedle klasických útoků typu ransomware, DoS/DDoS či trojských koní jsou na vzestupu i útoky za pomoci krádeže a zneužití identit i tzv. deepfake podvrhů s využitím umělé inteligence. 

Vzhledem k tomu, že se s AI budeme všichni setkávat stále častěji, zahrnuli jsme odborné konzultace v oblasti využívání umělé inteligence nejenom pro oblast ochrany osobních údajů, ale také kybernetické bezpečnosti a zároveň nabízíme speciální školení pro využívání umělé inteligence včetně praktických příkladů dobré i špatné praxe pro různé typy organizací se zaměřením na veřejnou správu, školství, zdravotnictví a sociální oblast, výrobní podniky a obchodní společnosti.

Leták ve formátu pdf

 

infografika infografika

S bezpečností pomůžeme i vaší organizaci. Obraťte se na nás.