Vstup do E-learningu

7. 9. 2023

Rozšiřujeme služby pověřence pro ochranu osobních údajů v oblasti veřejného sektoru

Obce, města, kraje a jejich příspěvkové organizace mají ze zákona mít stanoveného pověřence pro ochranu osobních údajů. Tuto činnost pro ně vykonáváme již pátým rokem, nyní však rozšiřujeme tuto činnost i oblast kybernetické bezpečnosti, kde jako pověřenci pro ochranu osobních údajů, řešíme následující: 

  • Revize smluvních vztahů a dopracování dodatků u dodavatelských řetězců v oblasti ICT služeb, dodávky licencí, pro využití IS (Gordic, KEO, Triáda), popřípadě při využití mobilního rozhlasu a jiných webových a mobilních aplikací (Munipolis, Urbitech, Galileo) a jiné IS
  • Nastavení procesů digitalizace a využívání Al – umělé inteligence v agendových systémech  (příklad Zákon č.106 / 1999 Sb.)
  • Připravenost na NIS 2 a propojení problematiky řešení bezpečnostních incidentů v oblasti kybernetické bezpečnost a ochrany osobních údajů 
  • A jiné požadavky ze strany organizací, kontrolních orgánů ČR a EU 

 

V poslední době neustále rostou požadavky na výkon činnosti pověřence pro ochranu osobních údajů, kde se rozšiřuje záběr legislativy, která se právě věnuje ochraně dat (AI ACT, NIS 2, Data Privacy Framework). 

 Takové znalosti a zkušenosti naší pověřenci pro ochranu osobních údajů, jelikož jsou součástí spolupráce s ÚOOU a NUKIB při pořádání konferencí a jiných odborných setkávání v oblasti přípravy metodik a legislativy. 

Proč se s námi spojit:

  • Máte pověřence pro ochranu osobních údajů, který s Vámi pravidelně nekomunikuje a neposkytuje informace o aktuálních trendech a novinkách v oblasti GDPR, spisové služby a kybernetické bezpečnosti?
  • Považujete za důležité snížit administrativní zátěž ve výkonu agendy ochrany osobních údajů?
  • Chcete zajistit pravidelné vzdělávání zaměstnanců / referentů v oblasti ochrany osobních údajů a kybernetické bezpečnosti? 

 

Umíme toho samozřejmě mnohem více, rádi Vaší organizaci převezmeme, stačí vyplnit kontaktní formulář nebo si rovnou můžete zavolat o informační schůzku a rádi s Vámi vše probereme.

S bezpečností pomůžeme i vaší organizaci. Obraťte se na nás.